Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Utsiktsvegen 106

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 04.10.2012
  • Kategori: Skilt/Trafikksikkerhet
  • Adresse: Utsiktsvegen 106
  • Beskrivelse: Det kjøres med meget høy hastighet i Utsiktsvegen på strekningen mellom fartsdemperen ved rekkehusene og fartsdemperen like helt øverst i Utsiktsvegen. Det er barn og barnebarn på denne strekningen som kan være utsatt. Det bør bygges en fartsdump på denne strekningen. Anbefaler at den bygges omtrent rett ved 106 (vårt hus) eller noe høyere opp. Det observeres biler i høy fart der sjaføren sitter med både røyk og mobiltelefon i hendene... i fart!!
    Utsiktsvegen 106
  • Svar: Hei! Denne delen av Utsiksvegen er fylkesveg. Det er statens vegvesen som er vegholder av fylkesveger. Du må derfor rette din henvendelse til Statens vegvesen. Fartskontroller utføres av politiet. Ta kontakt med politiet og be dem avholde fartskontroll. Med vennlig hilsen Teknisk forvaltning
Se 20 siste saker eller alle