Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

georg stangs gate

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 13.02.2017
  • Kategori: Skilt/Trafikksikkerhet
  • Beskrivelse: lurer bare på om det er blitt lov og kjøre opp denne bakken.for her blir det mange farlige situasjoner da de skal inn på vollgt.her er det ikke oversiktlig grunnet hus helt inn mot krysset og her er det mange nesten ulykker.var skiltet her før men det er tatt ned.
    georg stangs gate
  • Svar: Hei! Vi hadde mange veger med gamle vedtak/restriksjoner. Tidene og behovene har endret seg, og for en tid tilbake fjernet vi mange av disse gamle restriksjonene. Dette er første henvendelse på dette krysset etter at vi fjernet forbudet, og vi vil gjerne ha en nærmere beskrivelse hvordan forholdene oppleves. I dette krysset må man ferdes hensynsfullt og være aktpågivende og varsom så det ikke kan oppstå fare eller voldes skade. Også andre kryss i Øvrebyen har svært kort siktlinje, noe som krever høy oppmerksomhet av som føreren. På den annen side blir farten svært lav i slike kryss, så risikoen for ulykke er som regel minimal. Ta gjerne kontakt med Kjetil E. Lein eller Andreas Fuglum på kommunalteknisk avdeling om du ønsker å diskutere forholdene med noen av våre ansatte. Med vennlig hilsen Teknisk forvaltning

Se alle