Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Iduns veg nedenfor Langelandshjemmet.

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 04.08.2016
  • Kategori: Veg/Vegvedlikehold
  • Beskrivelse: I Iduns veg nedenfor Langelandshjemmet har asfalten gått delvis i oppløsning og det har oppstått djupe hull med skarpe kanter. Det største er ca. 70 cm i diameter og 12-15 cm. djupt og ligger ca 1 meter ut i veien. Hullene står fulle med vann og kan være vanskelig å observere. Jeg fikk framhjulet på på bilen min ned i i går. De sloveldig kraftig i forstillinga og uderstellet på bilen slo ned i. Dette forårsaket ingen skader, men jeg tenker påalle syklistene som nå ferdes på denne veien etter at den nye gangveien kom mellom Langelandskolen og Iduns veg. Jeg tror ingen syklist som får framhjulet ned i et av hullene unngår å stupe i asfalten. Vær snill å fyll opp hullene med et eller annet slik at vi unngår ulykker med personskader. For øvrig er det vel snart et år siden jeg meldte fra om en stadig voksende kul midt i veien ved nr. 10/12. Alle normale biler som kjører over denne kulen slår nedi.
    Iduns veg nedenfor Langelandshjemmet.
  • Svar: Hei og takk for din henvendelse! Beklager seint svar, men tiltak ble bestilt utført rett etter at vi fikk din henvendelse. Med vennlig hilsen Teknisk forvaltning

Se alle