Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Bukåsvegen 3

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 01.08.2013
  • Kategori: Skilt/Trafikksikkerhet
  • Adresse: Bukåsvegen 3
  • Beskrivelse: Ønsker skiltet "barn leker" pga mange barnefamilier i dette området.
    Bukåsvegen 3
  • Svar: Hei! Kongsvinger kommune tillater ikke "barn leker" skilt. Grunnen til dette er at slike skilt virker mot sin hensikt, og medfører en falsk trygghet. Barna tror det er lov til å leke i gata, og foreldrene slår seg til ro med at det har kommet et skilt som ivaretar trafikksikkerheten. I tillegg er det slik at kjørende som ignorerer vanlige normer for akseptabel trafikkatferd etc, også ignorerer slike skilt. Kontroll eller fysiske fartsreduserende tiltak er av de få tingen som hjelper. Med vennlig hilsen Teknisk forvaltning
Se 20 siste saker eller alle