Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Oslovegen. Langeland.

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 11.12.2016
  • Kategori: Skilt/Trafikksikkerhet
  • Adresse: Oslovegen. Langeland.
  • Beskrivelse: Det savnes et overgangsfelt over vegen ved Cirkle K og Rema 1000 på Langeland for oss som bor på Vangenspissen og Heidruns veg. For å slippe å gå helt ned til den andre siden av rundkjøringen og helt ned til Biltema for å komme seg til Rema 1000, Elkjøp eller til andre butikker videre, så er det mange som løper over veien og videre over gressplenen. Nå som det har blitt lagt stor vekt på trafikksikkerhet langs hele øvre Langelandsveg burde man også ha mulighet til å komme seg trygt videre over veien. Her er det stor trafikk til alle døgnets tider, og veldig lite trafikksikkert.
    Oslovegen. Langeland.
  • Svar: Hei! Dette er ikke et forhold som gjelder kommunal veg. Vi oppfordrer til å melde dette til statens vegvesen. Vi noterer oss likevel dine synspunkter og tar det med oss i arbeidet med trafikksikkerhetsplanen. Med vennlig hilsen Teknisk forvaltning
Se 20 siste saker eller alle