Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Eidskogveien

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 16.09.2016
  • Kategori: Skilt/Trafikksikkerhet
  • Adresse: Eidskogveien
  • Beskrivelse: Når skal fartsdumpene på denne vegen merkes? Noen av dem ligger i skyggen og er vanskelig å se. Trodde det var lovpålagt å merke fartsdumper både med skilt og merker på hver dump.
    Eidskogveien
  • Svar: Hei! Det er ikke krav til at fartshumper i 30 km/t soner skal merkes. Man forventer at fører følger den angitte farten på stedet. I tillegg må ekstra lave eller lange kjøretøy vise ekstra hensyn ved passering av fartshumper. Det er førers ansvar å tilpasse farten etter de stedlige forholdene. Med vennlig hilsen Teknisk forvaltning
Se 20 siste saker eller alle