Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Kongeveien 46

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 30.05.2016
  • Kategori: Skilt/Trafikksikkerhet
  • Adresse: Kongeveien 46
  • Beskrivelse: Hei...pga stor belastning for beboere i Kongeveien,både pga R2 og 16000 biler i døgnet og stor trafikk i veien bør det innføres gjennomkjøring forbudt og kunn kjøring til eiendommene.Idag kjører det meste fra Eidsiva gjennom Kongeveien,spesiellt fra byggmax og biler med byggematerialer og henger.I tillegg mye tungtransport fordi de som er eiere bor i veien,noe som også burde vært regulert til parkering utenfor tettbebygd strøk.Håper på en rask avklaring og positiv beslutning!
    Kongeveien 46
  • Svar: Hei! Vi beklager at du opplever vegen som høyt trafikkert. Vil først avkrefte at det er 16000 biler i døgnet i Kongevegen, du mener sikker Riksvegen. Kongsvinger kommune har ingen planer om å regulere Kongevegen med gjennomkjøringsforbud. Vegen er regulert med 30 km/t og fartshumper, noe som bidrar til akseptable trafikkforhold i vegen. Med vennlig hilsen Teknisk forvatning
Se 20 siste saker eller alle