Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Rognebærveien 10

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 16.11.2015
  • Kategori: Skilt/Trafikksikkerhet
  • Adresse: Rognebærveien 10
  • Beskrivelse: Ny fartdump? Går det ann å ønske seg en ny fartdump i Rognebærveien? Helst utenfor nr 12-14 det er en veldig stygg kjøring oppe hos oss og en dag blir 1 barn påkjørt. Det er 30 sone hos oss, men kanskje den bør settes ned til 20? Vet ikke helt om det vil hjelpe, men har dere forslag til tiltak som kan gjøres for å få folk til å kjøre sakte i borettslag?
    Rognebærveien 10
  • Svar: Hei! Det er beklagelig å høre at 30 km/t sonen ikke blir overholdt. Det er politiet som er myndighet for slike overtredelser. Foreslår at dere ber om fartskontroll. 30 km/t er den laveste fartsgrensen som er lovlig å skilte på offentlig veg. De som bryter fartsgrense vil nok dessverre gjøre det, uansett hva slags skilt man setter opp. Vi skal vurdere fartshump, men kan ikke love noe straks. Vi skal foreta en befaring. Vår erfaring er at de som bor i området også er de som kjører fortest (den som er kjent kjører fortest). En kampanje i borettslaget kunne også vært på sin plass. Dersom det er noen få som peker seg ut, bør man kunne gi dem tilbakemelding på at man er bekymret for trafikksikkerheten mht til den store farten de har når de kjører forbi. Ta gjerne kontakt med vår saksbehandler Kjetil E. Lein, tlf. 91618306 for å diskutere saken ytterligere. Med vennlig hilsen Teknisk forvaltning
Se 20 siste saker eller alle