Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

kongevegen/lerkeveien

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 18.11.2013
  • Kategori: Skilt/Trafikksikkerhet
  • Adresse: kongevegen/lerkeveien
  • Beskrivelse: Er skiltet med overgangsfelt. Men er ikke merket på asfalten. Dette medfører at bilister ikke stopper. Har skjedd nestenulykker p.g.a dette.
    kongevegen/lerkeveien
  • Svar: Hei! Et fotgjengerfelt er ikke et trafikksikkerhetstiltak. Det gir derimot fotgjengeren fortrinn, ved at kjøretøy har vikeplikt for den gående. Dessverre øker risikoen for påkjørsler i og i nærheten av gangfelt. Oppmerket gangfelt, bidrar dessverre ikke til at ulykkesstatistikken går ned. Det er derfor viktig at man ser seg godt til alle sider før man går over vegen. Skilt gjelder foran oppmerking. Med vennlig hilsen Teknisk forvaltning
Se 20 siste saker eller alle