Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

tiurvegen

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 26.04.2013
  • Kategori: Veg/Vegvedlikehold
  • Adresse: tiurvegen
  • Beskrivelse: PKT 1: Tiurvegen har etter passering Bokfinvegen en fartsgrense på 30 km. Det er mange barn i vårt borettslag som leker rundt garasjer etc som ligger ned mot veien og det hender ofte at barna også beveger seg ut i Tiurvegen. Her kjøres det generellt fort. Ikke bare biler men bussene holder ofte alt for stor fart. Hvordan går vi fram for å søke/spørre om det er mulig å plassere "fartsdumper" i Tiurvegen? Dette hadde forhåpentligvis hjulpet endel. Pkt 2: Fra garasjeanlegg i Tiurvegen og til Bokfinkvegen er det en gangvei. Denne er i så dårlig forfatning at det er direkte farlig å gå der etter mørkets frembrudd. Jeg har selv, to ganger, hjulpet eldre mennesker på bena ette at de har snublet i hull på gangveien. Dette bør rettes opp. Mvh Arne Paulsrud - Langerudberget Borettslag
    tiurvegen
  • Svar: Hei! Når det gjelder kontroll av fart,er det noe politiet foretar. Kontakt gjerne politiet med ønske om fartskontroll i Tiurvegen. Vi skal se nærmere på gangstiproblematikken du beskriver, men på pga manglende ressurser, vil nok ikke dette bli prioritert i denne omgang. Med vennlig hilsen Teknisk forvaltning
Se 20 siste saker eller alle