Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Sideveier i Kongsvinger

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 06.02.2013
  • Kategori: Veg/Vegvedlikehold
  • Adresse: Sideveier i Kongsvinger
  • Beskrivelse: Hei. Er det tenkt å fylle på litt grus i hullene i Glommengata, og har kommunen tenkt å få ut noe veihøvler for å skrape bort issvuller som ødelegger bilder slik forholdene er nå? Litt provoserende å se fire brøytetraktorer etter hverandre på 0,5 cm nysnø, mens issvullene ødelegger biler i glommengata, Strandveien, krysset opp mot gamle Bæreiavei for å nevne noen!
    Sideveier i Kongsvinger
  • Svar: Hei! Glommengata og krysset opp til Gamle Bæreiavegen er fylkesveg. Kommunen har ikke noe ansvar for det vanlige vegvedlikeholdet her. Men vi er involvert i det pågående prosjektet. Du må ta kontakt med statens vegvesen vedr. manglende vintervedlikehold. Jeg skal varsle vår prosjektleder, slik at han kan vurdere om dette skyldes det pågående prosjektet. Strandvegen er kommunal veg, og vi skal foreta en befaring for å se om det er nødvendig med tiltak der. Med vennlig hilsen teknisk forvaltning
Se 20 siste saker eller alle