Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

svalevegen

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 20.11.2012
  • Kategori: Gatelys
  • Adresse: svalevegen
  • Beskrivelse: Hei. Vi i svalevegen har hatt en stor opprydning på våres tomt i år. Vi har kappet ned mye bringerbærkratt og småbusker og pyntet opp på alle måter, eks lagd en liten bålplass. Den var det foresten et bilde av i Glåmdalen også I den forbinelsen har en gammel akebakke kommet mye bedre frem igjenn. Og det er der mitt spørsmål kommer.. Det er en stolpe med et gatelys der som ikke har lyst på lenge. Og nå da det har blit så fint rundt denne bakken håper vi på at det hadde vært mulig og få byttet denne pæren. Vi trur at det er kommunen som har satt opp denne stolpen så vi vil ikke ta oss til rette og klatre opp i stolpen selv. Bakken ligger i enden av grusfotbalbanen som dere har lagt is på om vinteren. Rett neden for Svalevegen 2. Det er mange små unger som bruker bakken om vinteren fra hele området rund oss. Og tenk hvor koselig det er at unger er ute og leker. Så vi ønsker oss en ny lys pære der til vinteren. Håper du som leser denne mailen kan sende den til noen som kan se på dette. Ha en god dag Per ola Thoresen
    svalevegen
  • Svar: Dette er meldt videre til Eidsiva energi som vil utbedre dette om kort tid...dersom det bare er å skifte pærer. Dersom det må skiftes noe av armaturen, må denne bestilles og det vil ta litt lengre tid. Mvh Teknisk forvaltning
Se 20 siste saker eller alle