Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Jernbanegt 52

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 26.10.2012
  • Kategori: Skilt/Trafikksikkerhet
  • Adresse: Jernbanegt 52
  • Beskrivelse: Det bør settes opp tydelig "Barn leker" skilt på Svenskehaugen, det bor nå barn i nesten hvert hus fra nr. 50 og videre oppopver, 52....til nr. 70. Det er snakk om små barn (vi har to), og til tross for 30 sone (for det er det vel??) kjører folk som noen svin for å si det rett ut. Fartsdump hav mistet "effekt". Det er bare flaks at ulykker ikke skjer, så få opp "Forsiktig - barn leker!" snarest, det haster. I disse tider med omkjøring pga. stengt i Glommengata er det helt ville tilstander her på dagtid.
    Jernbanegt 52
  • Svar: Hei! "Barn leker" skilt vil ikke bli satt opp. De virker mot sin hensikt. Det er svært uheldig dersom barn får inntrykk av at det er lov til å leke i vegen. En annen uheldig effekt er at foreldrene tror det virker (skiltet, og passer mindre på barna. Vi må derfor vurdere andre tiltak. Dersom bilførerne ikke respekterer 30 km/t sonen og fartshumpene, er dette en sak for politiet. Vi skal gjøre dem oppmerksomme på forholdene, og ber om at du gjør det samme. Med vennlig hilsen Teknisk forvaltning
Se 20 siste saker eller alle