Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Norvald Strandsveg

  • Status: Venter på behandling
  • Registrert: 13.05.2019
  • Kategori: Skilt/Trafikksikkerhet
  • Adresse: Norvald Strandsveg
  • Beskrivelse: Pga stor pågang av trailere til Schutz er innbyggerne i Åsumvegen flere ganger i uken fratatt sine rettigheter vedrørende tilgang på utrykningskjøretøy.Her parkeres på begge sider av veien og det hensettes slep hvor sjåfører kjører avgårde med bilen. Disponibel vei til trafikk er da mindre enn tre meter som kreves for en brannbil, itillegg til sikksakk-kjøring. Ved parkerte personbiler kan brannvesenet "dytte" unna disse ved utrykning. Det er ikke mulig i disse situasjonene. Dette er et daglig problem for oss som bor her, iblant kommer vi ikke frem i det hele tatt, de sperrer veien. I tillegg er det økt risiko pga trafikkfare, skaper meget uoversiktlige strekninger.Et skilt er forsøkt satt opp rett før vår innkjøring til Åsumvegen, til ingen nytte. I tillegg til disse problemene tilkommer de sanitære. Sjåførene benytter seg av skogområde inne på Åsumvegen for å gjøre sitt fornødne, noe som skaper lite trivsel i vår nærliggende naturperle. Jeg har mengder av dokumentasjon ift det traffikale og kommer gjerne og viser, problem med å få lastet ned filer her.
    Norvald Strandsveg
  • Svar:
Se 20 siste saker eller alle