Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Rynningsgt 5

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 23.04.2019
  • Kategori: Veg/Vegvedlikehold
  • Adresse: Rynningsgt 5
  • Beskrivelse: Meldte i fra på Mail ca en uke før palmesøndag at vi i Rynningsgt og Nygata snart støver helt ned. Ikke mottatt noe svar!Vi ble lovet i fjor sommer at veien skulle vedlikeholdes med grus og salting inntil vi fikk asfalt. Tidenes fineste aprilvær har ikke vi kunne nyte ute, da støvskyene står flere meter over veien hele dagen lang. Til og med taket på huset er helt nedstøvet. Hagemøblene kan ikke settes ut. Man blir møkkete på henda hver gang man tar på dørklinken og går inn i huset. Støvet kommer inn gjennom ventiler. Vinduer og hus er helt belagt med grusstøvet. Håper dere snarest mulig får ordnet opp i dette. Vi beboere er veldig fortvilet over situasjonen dere har satt oss i !!! Den er helt uholdbar :-(
    Rynningsgt 5
  • Svar: Hei, Takk for din henvendelse. Grunnet værforholdene de siste ukene er det dessverre for tørt for øyeblikket til at salting av vegen hjelper. Det må være litt fuktighet for at saltet skal klare å binde grusen. Det er spådd noe nedbør i nærmeste fremtid. Vi håper det kommer nok nedbør til at vi får saltet til å bindet grusen. Rynningsgate skal etter planen asfalteres før sommeren, mens Nygata blir til høsten. Med hilsen Næring og miljø
Se 20 siste saker eller alle