Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Østre Solørveg 26

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 25.02.2019
  • Kategori: Park/Grønt
  • Adresse: Østre Solørveg 26
  • Beskrivelse: Kommunen har tynnet skog som grenser til min eiendom, greit nok selv om det ikke ble varslet. Gjerdet mitt er beskadiget under arbeidet, se foto. Det er også kommet bort 8 gjerdehatter til gjerdestolper. Forsøkt å lete i dag, men de har sannsynligvis fulgt med trærne. Disse satt ikke godt festet, men gjerde står godt inn på min eiendom så her har de vært uforsiktig. Ber dere utbedre gjerdet, stolpene bør ligge i nærheten. Dekslene kostet 180,- stk da gjerdet var nytt i 2014. Kan ikke se jeg finner like i dag hos Maxbo, men det finner dere evt ut av. Jeg krever erstatning for topphattene og rep.av gjerdet.
    Østre Solørveg 26
  • Svar: Park og idrettsavdelingen har vært på kommunens eiendom og tynnet ut en del småskog for å pynte opp på område. Jobben ble utført med ryddesag, og ingen av kvistene (småskog) ble felt mot gjerde. På en befaring der i dag, så ble det funnet en gjerdehatt under snøen, så disse må ha falt av før ryddingen ble utført.
Se 20 siste saker eller alle