Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Tranebærvegen 7

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 18.01.2017
  • Kategori: Park/Grønt
  • Adresse: Tranebærvegen 7
  • Beskrivelse: Hei, På "friområdet" foran min tomt og videre mot et område som før ble brukt til fotballbane på Langerudberget står det nå tett i tett med hovedsaklig furutrær som har vokst seg tettere og høyere for hvert år siden jeg bygde og flyttet inn her i 1983. De fleste er 10 til 15 meter høye og fører til at lys og sol forsvinner alt for tidlig om høsten og kommer unødig sent om våren. For noen år siden ble det ryddet/tynnet fra den katolske kirken og et stykke oppover, men stoppet et stykke fra min tomt. Det er derfor sterkt ønskelig at det nå kan ryddes/tynnes/tas ut en del av skogen for å gi mer sol og lys. Det er ingen mening i at slik furuskog skal få vokse fritt inne som en del av et boligmområde
    Tranebærvegen 7
  • Svar: Kommunen har ryddet dette området.
Se 20 siste saker eller alle