Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Nedre Skogveg

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 29.05.2015
  • Kategori: Veg/Vegvedlikehold
  • Adresse: Nedre Skogveg
  • Beskrivelse: Vi beoere i og rundt Nedre Skogveg 29 har et stort problem med kjøring i stor hastighet ned gangveien som går ned mot Vestre Solørvei. Det bor mange barnefamilier rundt her, og barna har nå blitt oppfordret av foreldrene om ikke å bruke gangvegen, fordi de kan bli påkjørt av biler i og på traseen.I tillegg er det mange voksene som nesten har blitt kjørt ned her også. Vi rundt her har prøvd å stoppe trafikken ved å legge ut store steiner, men dette hjelper ikke da steinene bare blir fjernet natterstid. Det hadde vært forferdelig synd for kommunen om det måtte gå så langt at noen skulle bli drept her fordi kommunen ikke kan sette opp en bom.
    Nedre Skogveg
  • Svar: Hei! Kommunen ønsker også å stenge denne gangvegen, men vi klarer ikke å få dette avklart med statens vegvesen. Vi skal ta dette opp med dem nok en gang. Privatpersoner har ikke lov til å sette stein i vegen, selv om man reagerer på ulovlig kjøring på gangvegen. Slike steiner kan være farlig for dem som sykler o.l. Steinen kan også være vanskelige å se i mørket. Med vennlig hilsen Teknisk forvaltning
Se 20 siste saker eller alle