Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

vollgata

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 02.03.2015
  • Kategori: Veg/Vegvedlikehold
  • Adresse: vollgata
  • Beskrivelse: Det er artig med snøvær! men nå håper jeg at veiene i Øvrebyen blir brøytet før det fryser igjen. Det har nesten ikke blitt brøytet her denne vinteren etter at bommen på Skjæret er kommet opp og det begynner å bli vanskelig å kjøre, dype spor og hull i veien (noe bare verkstedene gleder seg over). Det er bare veien opp til festningen som har fått regelmessig brøyting, men det bor en del folk i de andre gatene også! Løkkegata, Nygata, storgata
    vollgata
  • Svar: Hei! Vollgata er brøytet på lik linje med andre kommunale veger. Brøyting av kommunal veg utføres først ved 7,5 cm snø. Vollgata brøytes ikke mindre pga av bommen over Skjæret, men det har vært mer utfordrende forhold i vinter enn på mange år. Jonas Lies gate/Festningsgata er Fylkesveg, og har en annen standard på brøyting enn de kommunale vegene (brøytes hyppigere og saltes). At vegene til tider er ubehagelige å kjøre på må dessverre forventes. Vi har ikke resurser til å holde vegene i den stand mange ønsker. Med vennlig hilsen Teknisk forvaltning
Se 20 siste saker eller alle