Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Løkkegata 31

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 10.07.2014
  • Kategori: Veg/Vegvedlikehold
  • Adresse: Løkkegata 31
  • Beskrivelse: Hei. Vi støver ned i Løkkegata!! Det har pågått over lang tid. Etter en del masing ble det saltet, det har skjedd kun en gang. Når skal Rynningsgate og Løkkegata asfalteres og når skal store hull i veien tettes slik at det blir mer levelig å bo her ? Det har faktisk vært ille å bo her i vår/sommer pga alt støvet som fyker opp pga grus som ligger i veien. Vi har allergiplager og støvet i tillegg har gjort at det har vært en svært tung vår/sommer. Det er faktisk stor trafikk i Rynningsgate/Løkkegata. Vil også nevne at det mangler et skilt om at barn leker i krysset Løkkegata/Rynningsgata.Det er et farlig kryss og mange kjører alt for fort.
    Løkkegata 31
  • Svar: Hei! Beklager seint svar, men vi startet tidlig ferieavvikling i år. Det blir asfaltert i år. Dessverre må den nye grunnen etter gravearbeid få sette seg ordentlig før man asfalterer, slik at den nye asfalten ikke krakulerer og sprekker opp med en gang. "Barn leker skilt", er et unormert skilt som ikke tillates satt opp av kommunen. De virker mot sin hensikt. Barn tror de kan leke i vegen, noe som er svært utrygt, og foreldrene slutter å være vaktsomme da de tror "barn leker" skiltet virker. Området er skiltregulert med 30 km/t-sone, og dersom farten oppleves som for høy, må dere kontakte politiet, og be om kontroll. Støvplagene skal vi prøve å redusere. Med vennlig hilsen Teknisk forvaltning
Se 20 siste saker eller alle