Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Waldemar Carlsensveg 8

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 09.04.2014
  • Kategori: Gatelys
  • Adresse: Waldemar Carlsensveg 8
  • Beskrivelse: Gatelyset har ikke virket på veldig lenge. Hva er feilen som er umulig og rette? Reservedeler kan vel skaffes på rimelig tid. Graving og legging av ny kabel utføres som regel raskt. Tele ingen hindring nå for tiden.
    Waldemar Carlsensveg 8
  • Svar: Hei Dette er meldt til Eidsiva for lang tid tilbake. Her har det dessverre vært mørkt veldig lenge. Årsaken til at det er mørkt er at det har vært en eller annen kabelfeil. Kabelfeilen har ført til at 45 armaturer i området her har brent opp. Dette omfatter b.a. Ole Bogers veg, Waldemar Karlsens veg, en del av Bekkefaret, litt i Langelandsfaret og noe i Skrivervegen. For å få noen lamper i området til å lyse ble det lagt en provisorisk kabel på bakken i vinter…langs Bekkefaret og foretatt noen omkoblinger. Denne kabelen må graves ned i bakken til våren. Materiell er for lengst bestilt gjennom Eidsiva …og Eidsiva har purret opp Osram flere ganger på lang leveringstid, men det har ikke kommet enda. Nå er det sagt at materiell skal komme ved påsketider og at Eidsiva anlegg begynner utskifting andre uka etter påske. ..det er bare å beklage at det skal gå så lang tid for å få levert materiellet… Mvh Teknisk forvaltning
Se 20 siste saker eller alle