Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Nugguren

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 13.01.2014
  • Kategori: Renovasjon/Avfall
  • Adresse: Nugguren
  • Beskrivelse: Synes det er heller svakt av GIR å ikke klare å hente restavfall på 4 uker!!! Med mange husholdninger på få søppeldunker, sier det seg selv at dette ikke går. Trass i sortering. Siste henting var 19.desember. Neste henting: 13 januar. Det må da kunne gå an å gjennomføre henting i løpet av en måned? Å sette søpla utenfor dunkene i sekker (selv om de er aldri så tykke) vil ikke fungere på grunn av fugler, katter, rev osv. Hva med å i det minste gi oss som ikke får henting på 4 uker en kupong så vi får levert overskuddet på GIR selv? Det bør ikke være nødvendig å reise til GIR i det hele tatt, men når det først blir som det blir er det minste dere kan gjøre å la oss levere restavfallet vederlagsfritt. fellestjenesten er rett og slett ikke god nok til å dekke behovet her.
    Nugguren
  • Svar: På grunn av julehøytiden var det mange av våre henteruter som dessverre fikk et langt henteintervall. Dette gjaldt da også den ruten din adresse hører til. Hvis dette er et vedvarende problem ta gjerne kontakt med oss på GIR direkte.
Se 20 siste saker eller alle