Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Øvrebyen

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 23.10.2013
  • Kategori: Gatelys
  • Adresse: Øvrebyen
  • Beskrivelse: I fjor vinter tok det fyr i ledningen til gatelyset i stolpen ved Herdalhjørnet. Siden har det ikke vært lys i denne stolpen. Gatelyset er også borte i Georg Stangs gate og i Storgata. I Jonas Lies gate er den gamle lampen tatt ned i forbindelse med gravearbeideene sommeren 2012 - vis a vis hotellgården. Nygata er også mørk. I de trange gatene i Øvrebyen forårsaker dette farlige situasjoner både for fotgjengerer og biler.
    Øvrebyen
  • Svar: Hei Melding er videreformidlet til Eidsiva Energi AS. Vedlikeholdsrunde skal tas i løpet av uke 45/46, men bedt om at de prøver å ordne dette før. Det virker som det er en hel sone som kan være falt ut. Generelt kan det sies at Teknisk forvaltning vil se på hele gatelysproblematikken i Øvrebyen. Mye er gammelt og må byttes ut. Mvh Teknisk forvaltning
Se 20 siste saker eller alle