Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

O.A.Hexumsvei, Hexumløkka

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 01.10.2013
  • Kategori: Veg/Vegvedlikehold
  • Adresse: O.A.Hexumsvei, Hexumløkka
  • Beskrivelse: O.A.Hexumsvei MÅ FÅ FARTSDUMPER! Etter å ha bodd på Hexumløkka siden 1985 og oppdratt 3 barn, er vi nå blitt besteforeldre til 2 gutter. Vi har gjennom Hexumløkka vel og nå på forsommeren kontaktet jeg politiet ang. saken. Vi har oppjustert lekeplassen, pluss at fotballbanen er mye i bruk. Barna løper fort og bilene kjører fort. Dette er en dårlig kombinasjon. Nå prøver jeg denne siden for å forsøke å påvirke igjen. Det er lenge siden 1985.Håper det lar seg gjøre å legge noen dumper nå i høst. Skal ikke sammenligne veier, men flere veier har fått dumper i årenes løp og vi er ikke prioritert, enda her en populær og nyoppusset lekeplass!!På Velet`s REGNING!
    O.A.Hexumsvei, Hexumløkka
  • Svar: Hei! Iht kommunens trafikksikerhetsplan, kommer dette området inn under det som er sakt om etablering av fartsreduserende tiltak som bla fartshumper. Det er ikke uvilje fra vår side, men økonomi som hindrer oss i å etablere fartshumper på ønskede veger i Kongsvinger. Det vil bli etablert en del fartshumper i Kongsvinger, men pga manglende økonomi, klarer vi ikke å være konkrete på tidspunktet. I kampen om pengen, blir dessverre ofte veg nedprioritert i forhold til skole, omsorg og helse. Med vennlig hilsen Teknisk forvaltning
Se 20 siste saker eller alle