Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Guldbækåsen

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 20.02.2013
  • Kategori: Veg/Vegvedlikehold
  • Adresse: Guldbækåsen
  • Beskrivelse: Hei Snøbrøyting: 1) Stedet på kartet viser til en parkeringsplass som ikke har blitt brøytet for snø på to år. Sa fra om dette til GIVAS i fjor også, uten å få svar. 2) Han som brøyter snø legger igjen svært mye snø i oppkjørslene. Eksempelvis mandag 18. februar, var det ikke mulig å kjøre til fra eiendommene og huseiere må bruke svært mye tid til sammen for å måke vekk snøen. En jobb jeg vil tro ville tatt maksimalt 5 minutter ekstra.
    Guldbækåsen
  • Svar: Hei! Beklager at vi ikke kan gi et positivt svar på din henvendelse. 1) P-plassen du sikter til, er ikke offentlig p-plass, og må brøytes av dere selv (borettslaget eller velforeningen). 2) Fordelen med at det offentlige brøyer vegene, er så stor at snø som havner i private oppkjøringer grunnet brøyting, må den private gårdeieren ta selv. Det samme gjelder slaps og is ved høvling. Det betyr at kommunen ikke er ansvarlig for snø/is som havner innkjøringene ved vanlig brøyting/høvling/vegvedlikehold. Med vennlig hilsen Teknisk forvaltning
Se 20 siste saker eller alle