Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Rymovegen/vikervegen

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 04.10.2012
  • Kategori: Veg/Vegvedlikehold
  • Adresse: Rymovegen/vikervegen
  • Beskrivelse: Vikervegen trenger absolutt en runde med skrapa. To hull er blitt fylt igjen med noen skuffer grus ved Skreddervegen, ellers er det dårlig stelt med vedlikeholdet. Ikke like ille som før opprustning, men er synd om opprustningen skulle være bortkastet pga manglende vedlikehold. Rymovegen ble skrapet for ikke lenge siden (ca samtidig som nevnte hull ble fylt igjen), men det er ikke skrapet dypt nok, og vegen er fremdeles ikke egnet til å kjøre i mer enn 15km/t. Det kan vel ikke kreve så voldsomt mye mer å sette skjæret noen cm dypere og dermed faktisk få gjort en brukbar jobb, ift det å måtte skrape flere ganger?
    Rymovegen/vikervegen
  • Svar: Hei! Vi tror dessverre at årsaken er kraftige regnskyll like etter at det ble skrapt. I tillegg er det for lite grus på Rymovegen til at man kan skrape særlig dypere. Vi skal befare vegene før vinteren setter inn. Med vennlig hilsen Teknisk forvaltning
Se 20 siste saker eller alle