Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Ellens Veg 5, 2208 Kongsvinger

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 07.10.2013
  • Kategori: Vann/Avløp
  • Adresse: Ellens Veg 5, 2208 Kongsvinger
  • Beskrivelse: Hei, vannet her smaker vondt og lukter veldig klor, sliter med kvalme og dårlig mage og lurer på om det kan komme av vannet? Er fler som bor her som også sliter med det samme... Håper på svar. Mvh Stine Frantzen.
    Ellens Veg 5, 2208 Kongsvinger
  • Svar: Hei, det stemmer at det smaker klor av drikkevannet nå. Givas har kloret vannet siden 27.4.12. Dette har sammenheng med høy vannstand i Glomma og mye overvann på Granli. Kloring er etter avtale med Mattilsynet og Kommunelegene i Grue og Kongsvinger. Så fort tilstanden normaliserer seg så vil vi slutte med kloringen. Det brukes veldig lite klor, men pga. lite vannforbruk om natten, så vil klorsmaken være mer tydlig om morgenen. Ingen fare å drikke vannet, men folk med klorallergi bør unngå å drikke vannet. Vannet vil heller ikke bleike tøy under vask.
Se 20 siste saker eller alle