Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Lerkevegen

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 29.06.2019
  • Kategori: Veg/Vegvedlikehold
  • Adresse: Lerkevegen
  • Beskrivelse: Umerket fartsdump i Lerkevegen. Fint om denne kan merkes slik at bilister blir oppmerksomme på fartsdumpen før man kjører over den. Med butikken Joker og Lavpriskurven på Vennersberg er det flere bilister som ikke er lokaltkjente som kjører over fartsdumpen uten mulighet til å bremse i forkant, ettersom fartsdumpen omtrent går i ett med veibanen.
    Lerkevegen
  • Svar: Hei, Takk for din henvendelse. I en 30-sone er det ikke krav om at fartshumper skal merkes. Holder man fartsgrensen er det ikke behov for nedbremsing før passering av fartshumper. Med hilsen Næring og miljø
Se 20 siste saker eller alle