Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Bæreiavegen 171

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 24.04.2019
  • Kategori: Veg/Vegvedlikehold
  • Adresse: Bæreiavegen 171
  • Beskrivelse: Etter at veien fikk ny grus for noen uker siden støver vi helt ned her. Går ikke å sitte ute da det er sandstorm hver gang en bil kjører forbi... og det er ikke få biler.. Det må gjøres noe veldig raskt her! Hva med å salte veien? Det kan gjøres samtidig som dere vanner den hvis det er nedbør dere venter på? Har dere noen dato for når det kommer asfalt? Før badesesongen er litt diffust.. Håper dere setter igang strakstiltak.
    Bæreiavegen 171
  • Svar: Hei, Takk for din henvendelse! Grunnet lite nedbør og tørre veger har ikke vegbanen fuktighet nok til at salting har noen hensikt. Vi vurderer vær og føre fortløpende og iverksetter tiltak da vi ser det er hensiktsmessig. Hva gjelder vanning har vi begrenset driftsbudsjett på kommunale veger og må aktivt forvalte pengene vi har til rådighet for å få mest mulig ut av disse. Dette er en utfordring på alle våre grusveger og ber om at det utvises tålmodighet. Asfalt i Kongsvinger kommune blir kontrahert i disse dager, og her er det stilt krav om asfaltering av Bæreiavegen før 15.06. Håper dere blir fornøyde da prosjektet er ferdigstilt. Med hilsen Næring og miljø
Se 20 siste saker eller alle