Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Guldbækåsen

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 10.02.2019
  • Kategori: Veg/Vegvedlikehold
  • Adresse: Guldbækåsen
  • Beskrivelse: I Guldbækåsen har vi, i svingen rundt ved nr. 16-17-21, en stor og fin parkeringsplass som brukes flittig av både beboere og ikke minst folk som skal bruke de flotte turstiene rundt oss. Men: Om vinteren blir ikke denne plassen brøytet, noe som resulterer i at det blir parkert i veien. I år har jeg måkt denne plassen med håndkraft, det har forsåvidt vært en fin treningsøkt - og plassen blir brukt hele tiden. Mye mer trafikksikkert. Jeg kan imidlertid ikke måke alltid, og jeg kan egentlig heller ikke se hvorfor jeg som privatperson skal gjøre det når det i grunnen vil ta ca. 40 sekunder for en med traktor og skjær å gjøre det. Kan dere være så snille og måke den parkeringsplassen...? På fast basis, altså?
    Guldbækåsen
  • Svar: Hei, Takk for din henvendelse. Plassen er regulert som privat parkeringsplass for borettslaget. Dette er foreløpig ikke blitt formalisert, men vi jobber med hjemmelsoverføring av arealet fra kommunen til borettslaget slik at dette blir brakt i orden. Med hilsen Næring og miljø
Se 20 siste saker eller alle