Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Neslevegen

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 29.09.2015
  • Kategori: Veg/Vegvedlikehold
  • Adresse: Neslevegen
  • Beskrivelse: Vi få husene i Neslevegen har søkt kommunen om det lar seg gjøre at kommunen tar over ansvaret. Ve er kun 3 hus som er beboere i vegen, og har ikke lenger mulighet til å ta alt vedllikehold som trengs på veien slik det er i dag. Veien har i sommer og høst nærmest regnet bort. og all grusen ligger nå i gamle Bæreievegen. Vi har skrapt veien hvert år, også i vår. Nå har det seg slik at både Glåmdalen og posten kvier seg for å kjøre veien hos oss. Det er fare for å ødelegge bilene slik det er nå. Det er en grusvei som er relativt bratt. Vi klarer ikke håndtere dette. Mulig eneste løsning er å legge asfalt, jeg vet ikke men håper indelig at kommunen kan hjelpe oss med denne store problemstillingen. på vegne av 3 husstander i Neslevegen, hilsen Aina Høstland.
    Neslevegen
  • Svar: Hei! Kongsvinger kommune har per i dag ingen planer om å overta Neslevegen. Med vennlig hilsen Teknisk forvaltning
Se 20 siste saker eller alle