Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Bæreiaveien

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 10.07.2014
  • Kategori: Annet
  • Adresse: Bæreiaveien
  • Beskrivelse: Før var Bjønnmyra prydet med ender og andunger på våres og utover sensommeren. Dessverre er det blitt et stort problem med hettemåker som har tatt over området Deres. Disse måkene spiser eggene fra endene, så i de senere årene er det blitt færre og færre ender her oppe.. Er det noen mukigheter for å få fellingtillatelse på måkene her oppe? Eller hva kan det gjøres for å få måkene bort, slik at endene kommer tilbake, der de hører hjemme?
    Bæreiaveien
  • Svar: Hei Beklager seint svar på din henvendelse! Vi er usikre på hve som har ansvaret for slikt, men vi har videresendt din henvendelse til kommunens Landbruksavdeling som har ansvaret for forvaltningsoppgaver knyttet til jordbruk, skogbruk, vilt og fiske, natur og miljøtiltak. Kontakt gjerne John Wirkola Dirksen for nærmere informasjon. Tlf. 62808000. Med vennlig hilsen Teknisk forvaltning
Se 20 siste saker eller alle