Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Toresheimvegen 12 - 56

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 30.01.2015
  • Kategori: Vann/Avløp
  • Adresse: Toresheimvegen 12 - 56
  • Beskrivelse: Det ble for noen år tilbake gravd drenering og lagt ned drenskummer for overvann langs vegen rundt rekkehusene. Kummene er fulle av grus og trenger rensing og spyling. Langs vegen ved rekkehusene 14 - 18 og 20 - 24 har det rent mye vann på grunn av kummer som er tette/fulle av grus slik at det har skylt unna masse grus som har havnet i grøfta lenger ned, og vannet vil finne seg andre veger. Etter at det ble lagt asfalt rund i Toresheimvegen (2011?) ble det ikke fyltt/lagt grus (bankett) inntil asfaltkanten slik at den noen steder er høy. Langeland brl. la i 2012 asfalt mot garasje og innkjøring til 20 - 24 hvor det tidligere var meget problematisk ved selv det minste regnvær. Dette ble meget bra og det er nå nesten ikke bortskylling av grus, men kummen i nedkant er tett/full og alt vannet renner nedoverog har nå skyllt unna / gravd ut vegskulder/grøft. Vi har pyntet opp på vårt område og det hadde vært fint om det også kunne blitt gjort noe med grøft og vegskulder , samt rensket alle drenskummene. Med hilsen Egil Leikåsen for Langeland brl.
    Toresheimvegen 12 - 56
  • Svar: Toresheimvegen 14 – 18 og 20 -24 er sandfangene tømt i høst. Det er også en dialog med teknisk om å gjøre noen tiltak med trompet til garasjene. Ta kontakt med teknisk avdeling i Kongsvinger kommune for mer informasjon. Mvh Jonas Dahl GIVAS
Se 20 siste saker eller alle