Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

hyndensvingen 242

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 20.02.2013
  • Kategori: Skilt/Trafikksikkerhet
  • Beskrivelse: Min mor på snart 82 år bor i Hyndensvingen 242, 2219 Brandval og er avhengig av drosje for å komme seg ut. Problemet er at drosjene ikke finner fram siden mor bor på en sidevei fra Hyndensvingen som ikke er merket. Mor ønsker seg et skilt ved Hyndensvingen 246 som viser at den umerkede veistubben fører til Hyndensvingen 242. Det er totalt 4 hus på veien hvor mor bor.
    hyndensvingen 242
  • Svar: Hei! Denne avstikkeren burde vært ekstra skiltet, men slike forhold som dette er ikke kommunens ansvar. De som bor i private felles avkjøringer må selv skaffe slike skilt. Det skal benyttes skilt, helt lik gatenavnskilt, men med husnummer og pil, som viser til de aktuelle eiendommene. Gårdeierne må selv gå sammen om et slikt skilt. Med vennlig hilsen Teknisk forvaltning

Se alle