Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Glommengata

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 15.12.2017
  • Kategori: Veg/Vegvedlikehold
  • Beskrivelse: Fartsdumpene er nå vanskelig å passere uten at bilen slår nedi, dette er vel ikke normalt ?, kjøre ca km 50000 i året men har aldri opplevd liknende noe sted !
    Glommengata
  • Svar: Hei og takk for din henvendelse! Vi beklager at fartshumpene oppleves som utfordrende. Glommengata er Fylkesveg. Det betyr atdet er staten vegvsese og ikke kommunen som er vegholder for denne vegen. Hovedhensikten med Fartshumpene i Glommengata er å bidra til økt trafikksikkerhet ved å sikre lav fart på kjøretøy i denne delene av sentrum, samtidig som det skal oppleves som mindre enkelt for de som bare benytter denne vegen som gjennomkjøring. Det er et ønske at gjennomkjøring gjøres via E16. Dersom man vil at noe skal gjøres med vegen, må henvendelsen rettes til Statens vegvesen. Med vennlig hilsen Kongsvinger kommune Teknisk forvaltning

Se alle