Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Dr Gundahls veg

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 26.10.2017
  • Kategori: Skilt/Trafikksikkerhet
  • Beskrivelse: I krysset Øvre Langelands veg og Dr Gundahls veg mangler det skilting for overgangsfelt samt merket overgangsfelt i veibanen. Det er også manglende lys ved denne overgangen. Nå blir det mørkere om morgenen og det er veldig mange skolebarn som bruker denne overgangen. Håper dette er noe som kan prioriteres da vi ikke har noen barn å miste.
    Dr Gundahls veg
  • Svar: Hei! Dette er et forhold som angår statens vegvesen. Vil likevel legge til at en fotgjengerovergang ikke er å regne som et trafikksikkerhetstiltak. I noen tilfeller vil en uheldig plassert fotgjengerovergang kunne øke ulykkesrisikoen. Noen ganger kan det faktisk være bedre at de myke trafikantene må vike, noe som kan øke oppmerksomhetsgraden. Med vennlig hilsen Teknisk forvaltning

Se alle