Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Askeladdveien

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 21.09.2017
  • Kategori: Gatelys
  • Beskrivelse: I vinter ble en lysmast i svingen i Askeladdveien kjørt ned av en bil. Eidsiva var der etter hendelsen og koblet fra strømmen. Masta ligger fortsatt i veidiken uten at noe mer har skjedd. Lysmasten er knekt og det stikker og skarpe metalkanter som kan være farlig f.eks. dyr, fotgjengere, sykkelister. Hvem har ansvaret og hvorfor skal det gå så lang tid før noe blir gjort?
    Askeladdveien
  • Svar: Hei Kongsvinger kommune er ansvarlig for veglyset her. Melding er videreformidlet til Laje Entreprenør AS (utgått fra Eidsiva Energi AS). for lang tid tilbake. Beklager at det har tatt lang tid for å få utbedret dette. Laje entreprenør har dessverre ikke fått gjort dette enda. Vi håper å få det utbedret så snart som mulig. Det skulle vært gjort for lenge siden, vi beklager dette. Mvh Teknisk forvaltning

Se alle