Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Sidselrudstien

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 03.03.2017
  • Kategori: Gatelys
  • Beskrivelse: De tre innerste gatelysene i Sidselrudstien bytter på å lyse.
    Sidselrudstien
  • Svar: Hei For den innerste delen av Sidselrudstien, fra Astridtunet og innover er dessverre veglyset ikke i orden. Det er meldt tidligere at det var mørkt hele tiden. Vi har hatt Eidsiva Nett AS her tidligere og bedrevet feilsøking. De har ikke klart å avdekke akkurat hvor feilen er. Ut fra din melding så tyder det på at lysene nå bytter på å lyse en gang i blant. Det har kommet meldinger om at det øvrige veglyset langs Sidselrudstien fra Astridtunet til Øvre Badstuvegen og for Astridtunet og Ragnhildtunet er mørkt nå. Laje entreprenør AS (selskap utgått fra Eidsiva nett AS) har vært her 02 mars, da var veglyset i orden (innerst i Sidselrudstien er fremdeles ikke i orden). For den innerste delen av Sidselrudstien må det sannsynligvis graves opp på en lengre strekning. Dersom vi skulle gjort noe med dette nå måtte vi i verste fall foreta tining og oppgraving av hele strekningen for å finne feilen. Vi må dessverre vente til telen har gått i bakken, før vi kan gjøre noe med dette. Håper å få gjort dette til våren. Vi beklager dette. Mvh Teknisk forvaltning

Se alle