Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Bruvegen.Brandval

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 05.12.2016
  • Kategori: Gatelys
  • Beskrivelse: Er det virkelig helt sant, dette er 3 gangen jeg melder fra og flere til har gjort det samme om dette gatelyset.Se å få dette gjort
    Bruvegen.Brandval
  • Svar: Hei Det er mørke veglys på Brandvalbrua. Det er åtte lyspunkter på Brandvalbrua, stolper og kabler er gamle og dårlige. Armaturer er så gamle og dårlige at det er vanskelig å få pærer til å sitte i dem. Ved utskifting av pærer, kan de lyse og de kan lyse veldig kort tid. Eidsiva energi AS har vært på brua 24.11.2016. De har skiftet og fått pærene i de fire «midterste» armaturene til å lyse. For de to armaturene nærmest vestsiden og de to nærmest østsiden er så opprustet og korrodert at disse klarer de ikke å få til å lyse. Vi skal få noen til å vurdere om det kan være mulig å montere nye armaturer på de gamle stolpene. Det burde egentlig settes opp nytt veglys på Brandvalbrua, med nye kabler ,stolper og armaturer for at dette skal bli bra. Det er dessverre ikke avklart hvem som skal måtte ta disse investeringene, Statens vegvesen eller Kongsvinger kommune. Dette er beklagelig. Det andre veglyset, Bruvegen og Goggestredet skal ha blitt ordnet 24.11.16. Mvh Teknisk forvaltning.

Se alle