Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Jernbaneplassen

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 08.08.2016
  • Kategori: Skilt/Trafikksikkerhet
  • Beskrivelse: Det er utrolig mange, spesielt tilreisende, som tror det er forkjørsrett i Glommengata. Jeg skjønner det slik at Jernbaneplassen er skiltet som offentlig veg, og at kjørende fra Sundehjørnet da har vikeplikt. Her er det mange nestenulykker. Det er også stor usikkerhet rundt de andre tilstøtende veiene. Hvorfor ikke skilte med skilt 124 "Farlig vegkryss" begge veier. Skiltet varsler om farlig vegkryss hvor det gjelder vanlig vikeplikt overfor kjørende fra høyre.
    Jernbaneplassen
  • Svar: Hei og takk for din henvendelse! Beklager seint svar grunnet ferieavvikling! Området er regulert med 30 km/t sone og fartshumper. Selv om det forekommer episoder slik du beskriver, regnes ikke krysset som farlig i den forstand (faren for personskade er svært liten i 30 km/t soner), selv om det oppstår misforståelser om hvem som har vikeplikt. På den annen side burde ikke vanlig høyreregel være til å misforstå. Sentrumsbildet er stadig under vurdering, og vi skal ta med oss dette signalet i våre diskusjoner med statens vegvesen som er vegholder for Glommengata som er Fylkesveg. Det er lite sannsynlig at vegen blir skiltregulert med "farlig kryss". Da er det mer sannsynlig å skiltregulere med forskjørsveg og vikeplikt. Med vennlig hilsen Teknisk forvaltning

Se alle