Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Storgata 2-4, 2212 kongsvinger

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 17.08.2016
  • Kategori: Gatelys
  • Beskrivelse: Hei. Viser til vedlagt fil. Meldte inn manglende gatelys i fjor høst, og det skulle utbedres fra uke 49 og utover, det er fortsatt ikke fikset, og nå er det to lamper der som har gått. Setter pris på om det blir ordnet snart da vi nå er i uke 30 året etter!! Gjelder to gatelys i trappa ved siden av tårnhuset, der man kan gå opp til Storgata fra strandpromenaden.
    Storgata 2-4, 2212 kongsvinger
  • Svar: Hei Viser til henvendelse om manglende lys i trapp i Elvestredet. I forbindelse med vedtak i bygningsrådet 02.11.1988, R-sak 8-60/88 om byggetillatelse for forretningsbygg på gnr. 73 bnr. 320,er det utbygger, dvs. Berrefjord AS som har ansvar for å anlegge, vedlikeholde og rydde gågaten/trappen i Elvestredet og trappen skal ha varmekabler. Det anses derfor at lyset i trappa, to lyspunkter, også hører med til vedlikeholdsansvaret for trappa. Mvh Teknisk forvaltning

Se alle