Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Rådhusplassen

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 14.06.2016
  • Kategori: Skilt/Trafikksikkerhet
  • Beskrivelse: Endelig er rådhusplassen fri for biler, men det gjelder ikke plassen ved Scene U. Brukes stadig som parkering og som et sted man slipper av barn som skal på aktiviteter. Ødeleggende for et flott park-/rekreasjonsområdeområde.
    Rådhusplassen
  • Svar: Hei! Siden plassen ikke er fysisk lukket, er det dessverre flere som utnytter dette, selv om området er skiltet som gågate og dermed forbyr kjøring med bil. Våre trafikkbetjenter skriver jevnlig på biler som feilparkerer på området, og vi har hatt en periode hvor vi har intensivert kontrollen. Dette her redusert trafikken noe. I det nye Rådhusplassprosjektet, er fysisk lukking av området med i planene. Fremtidig vil dermed muligheten for kjøring inn på området bli vesentlig redusert. Med vennlig hilsen Teknisk forvalntin

Se alle