Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Kongeveien 137

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 14.06.2016
  • Kategori: Veg/Vegvedlikehold
  • Beskrivelse: Etter fler henvendelser om dette tema, og uten å få noe klart svar,registrerer jeg saken igjen. Det gjelder mangel på fartshumper i 30 sone i Kongeveien fra kryss Erika Nissens veg og sørover. Her er det en rekke fartsovertredelser hver dag, det er bare flaks det ikke har vært noen alvorlige ulykker på strekningen.. Derfor ber jeg om at fartsdempende tiltak blir satt på dagsorden snarest!!
    Kongeveien 137
  • Svar: Hei! Vi minner om at dersom farten ikke overholdes, og at fartsoverskridelser er utbredt, så er dette en sak for politiet. Kongsvinger kommune skal ta opp til vurdering om det skal etableres flere fartsdempende tiltak. Med vennlig hilsen Teknisk forvaltning

Se alle