Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Nedre Skogveg

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 27.08.2015
  • Kategori: Skilt/Trafikksikkerhet
  • Beskrivelse: Her trengs det nye skilt som viser at barn leker langs veien. For ikke å snakke om fartsdumper. Dette er en 30 sone, men det er mange som holder langt mer en det. Vi har ingen barn å miste i Glåmlia! -Bekymrende foreldre.
    Nedre Skogveg
  • Svar: Hei! Det er flere aspekt ved dette, blant annet er det ikke tillatt å sette opp unormerte skilt. ”Barn leker” skilt er unormerte. Det er også andre viktige grunner til at slike skilt ikke bør settes opp. - Trekker bilførers oppmerksomhet bort fra vegen. - Barn tror de kan leke i vegen. - Foreldrene slår seg til ro, og passer mindre på barna, da de tror at skiltet er løsning på deres utrygghet. Dersom man opplever at farten er høyere enn den lovlige grensen som er 30 km/t, er dette en sak for politiet. Når kommunen skal vedlikeholde vegen, vil fartshumper bli vurdert anlagt. Med vennlig hilsen Teknisk forvaltning

Se alle