Fiks nabolaget mitt

Rydd opp i nærmiljøet!

Kart over registrerte saker

Forklaring

  • Venter på behandling
  • Under behandling
  • Saken er løst/avsluttet

Markensveien

  • Status: Ferdig behandlet
  • Registrert: 26.11.2014
  • Kategori: Skilt/Trafikksikkerhet
  • Beskrivelse: Hei! Det har kommet opp nye fartsdumper i Markensveien, og det er i utgangspunktet bra. Problemet er at disse ikke er skiltet eller merket på annen måte, noe jeg regner med kreves. Nå har jeg glemt meg to ganger at, og kjørt over den første fartsdumpen når en kommer fra Tråstadskolen med et skikkelig smell i forstillingen. Har ikke kjørt mer en maks. 40 km i timen. Fartsdumpen er rart bygd, nesten som en liten kul bare, og en kan ikke kjøre fortere enn 20-30 km/t over den. Denne fartsdumpen er i tillegg nesten umulig å se ettersom den er så liten, særlig nå med regn og ikke noe snø. Har også hørt at det har kommet opp lignede fartsdumper i Tråstadveien, men der har ikke jeg kjørt på en stund. Regner med at det snart blir skiltet samt at den nevte dumpen helst blir bygget om. Mvh Terje Olav Rundtom
    Markensveien
  • Svar: Hei! En hver må tilpasse farten etter forholdene. I 30 km/t er det ikke nødvendig å skilte eller merke fartshumper. Fartshumper på veg med høyere fart enn 30 km/t skal varsles eller merkes. Med vennlig hilsen Teknisk forvaltning

Se alle